İlçeler

Berberler ve Kuaförler Pazar günleri Kapanacak…

Berberler ve Kuaförler Pazar günleri Kapanacak…

Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim 2022’den itibaren uygulanmak üzere, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar aldı.

Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık, esnaf ve tacirlerin yıllardır süregelen ve ekonomik boyutlarının yanı sıra psikolojik ve sosyolojik boyutları da bulunan önemli sorunlarını Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’dan aldığı yetkilerle çözmeye devam ediyor.

Bakanlık, ülke genelinde 122 meslek odasını ve yaklaşık 83 bin meslek mensubunu temsil eden Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonunun talebi üzerine, esnaf ve tacirlerin tamamını temsil eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) uygun görüşlerini de alarak 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren uygulanmak üzere, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasına karar verdi.

Ayrıca kapatma kararı herhangi bir ayrım gözetilmeksizin tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacağından haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramaları da engellendi.

İskenderun Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Nurettin Tabaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere Ticaret Bakanlığının ülke genelinde tüm berber, kuaför ve Güzellik salonlarının haftanın 1 günü kapalı olması kararı alınmıştır. Değerli üyelerimizle yapmış olduğumuz istişare ve tüm Hatay ilimiz için Valiliğimizin aldığı karar doğrultusunda Pazar gününün kapalı olmasına karar verilmiştir. Bu uygulama esnafın sosyal hayatının daha iyi olmasına, eşi ve çocuğuna vakit ayırmasına olanak sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL