Genel

İstismarcı Öğretmene 16 Yıl Hapis…

İstismarcı Öğretmene 16 Yıl Hapis…

REYHANLI – Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan öğretmene 16 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Reyhanlı’da 2018 yılında, bir okulda beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda okul müdür yardımcılığı yapan A.Ö. hakkında “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla açılan davanın 9’uncu duruşması Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Duruşmaya, tutuklu sanık A.Ö. ve Avukatı ile cinsel istismara maruz kalan A.A.’nın ailesi ile Avukatı Yusuf Uyar katıldı. Sanık A.Ö., üzerine atılı suçlamaları reddederek, suçsuz olduğunu belirtti. A.A.’nın avukatı Yusuf Uyar, dosyadaki delillere dikkati çekerek, sanığın her iki suçtan cezalandırılmasını istedi.

İddia makamı; sanık A.Ö.’nün “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “Çocuğun cinsel istismarı” suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, sanık A.Ö’ye “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 12 yıl 6 ay, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan ise 3 yıl 10 ay olmak üzere 16 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL