Spor

Yeni İkon “Gazella Gazella” Tanıtıldı…

Yeni İkon “Gazella Gazella” Tanıtıldı…

Atakaş Hatayspor’un ikonu Gazella Gazella, Yeni Hatay Stadyumu’nda gerçekleşen törenle basına tanıtıldı.

Törene, Onursal Başkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eşi Prof.Dr. Nazan Savaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Direktör Volkan Demirel, Onur Konuğu Teknik Direktör Aykut Kocaman, Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Hilmi Bugüner, A Takım, Kadın Futbol Takımı, Kadın Futbol ve Erkek Futbol Altyapı Teknik Heyetleri, Futbolcuları ve taraftarlar katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Özat; “Futbol enerjisi ve adrenalini yüksek bir spor dalıdır. Bizler Atakaş Hatayspor’un sadece konuşulan takım olarak değil futbolun ötesine gelmesi için elimizden geleni yapıyor ve Avrupa kupalarına kadar gitmek istiyoruz. Sizlerin desteği ve başkanımızın sayesinde ikon arayışına girdik. İkonumuzun Hatay’ı ve takımımızı temsil etmesini istedik. Ve sadece Hatay’a özgü olan dağ ceylanları Gazella Gazella konusunda karar aldık. Atakaş Hatayspor, Gazella Gazella gibi asla pes etmeyen bir takım. Gazella Gazellalarımız hırslı, atak ve ortama uyum sağlayan bir canlı türü. İkonumuzun Hatay’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Teknik Direktör Volkan Demirel ise, “Takımımızın ikonları gerçekten çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Asi şehrin asi ikonuyla daha güçlü bir takım olacağız. Sizlerin de desteği ile takımımızın daha yukarılara koşan bir takım olması için elimizden geleni yapacak ve istediğimiz yerlere geleceğiz” diyerek takımın Gazella Gazella gibi güçlü ve hırslı bir takım olduğunu vurguladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da Hatay’ın günümüze gelen başarılarından söz ederek düşüncelerini paylaştı. Başkan Savaş konuşmasında, “Atakaş Hatayspor 1967 yılında birçok büyüğümüzün alın teriyle ve cep harçlığıyla kurulmuş bir takım. Ben 14 yıldır belediye başkanı olduğum sürece ve Atakaş Hatayspor’un bir neferi olarak takımımızın maddi ve manevi her zaman peşinde koştum. Rabbim 3.Lig’e düşerken Süper Lig’e çıkarmaya bizlere nasip etti. Bu hepimiz için çok büyük bir onur. Herkes Atakaş Hatayspor düşer dedi ama düşmedi. Her şey düşer ama Atakaş Hatayspor düşmez” şeklinde konuştu.

En sıkıntılı zamanlarında kurulmuş takımın çok ciddi başarıların altına imza attığını da sözlerine ekleyen Savaş, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün soy isimlerini verdiği Atakaş ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı sayın Recep Atakaş kulübümüzün en büyük destekçisi. Kendisine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne son emanet olarak bıraktığı Hatay’ın takımını ayakta tutmak ve Avrupa’da top koşturması için mücadele etmek hepimizin görevi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anadolu takımlarında bu ilk olan ikonumuz hepimize hayırlı olsun ve şans getirsin” dedi.

Onur konuğu Aykut Kocaman, “Hatay’da olmakta çok mutluyum ve onurluyum. Sevginin, saygının ve hoşgörünün kentinde olmak çok büyük mutluluk. Bunu burada yaratan herkesin eline sağlık. İkonlar harika olmuş. Bundan sonra da Atakaş Hatayspor’u ilgi ve merakla takip edeceğim” açıklamalarında bulundu.

Onursal Başkan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Onur Konuğu Aykut Kocaman’a Gazella Gazella baskılı tişörtlerden hediye ederken, Teknik direktör Volkan Demirel’de Şampiyonluk Anı Kupası’nı Aykut Kocaman’a takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL