Kültür-Sanat

Antakya’da Nazım Hikmet Rüzgarı…

Antakya’da Nazım Hikmet Rüzgarı…

Nazım Hikmet Ran’ın ölüm yıldönümü nedeniyle “Yaşamak Şakaya Gelmez” adlı oyun Epik Sanat Tiyatrosu tarafından Antakya’da Çatı Sahnede sahnelendi.

Gökhan Altunoz’ün yönettiği Nazım Hikmet’in şiirlerinden oluşan oyunda Gökhan Altunöz ve Hicran Ağtaş sahne aldı.

Oyun öncesi Epik Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından Orhan Kemal’in bir romanından uyarlanan kısa oyunda Betül Küçük, Buket Topaloğlu, Besma Deveci ve Gülşen Gül sahne aldı. 4 haziran ve 5 haziranda sahnelenen oyunu toplamda yaklaşık 200 seyirci izledi.

2015 ten beri bir çok kez sahnelenen Yaşamak Şakaya Gelmez adlı oyunun ışık ve müziğini Betül Küçük yaptı.

Nazım Hikmet’in hayatını konu alan oyunda doğumu, aşk hayatı, hapishane hayatı ve Tanya gibi bölümler yoğun alkış aldı. Oyun bitiminde Nazım Hikmet, Ahmed Arif ve Orhan Kemal anıldı.

Epik Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Altunöz yaptığı açıklamada “Nazım Hikmet Ran şiirleriyle, eserleriyle ve hayatıyla tüm insanların örnek alması gereken büyük bir edebiyatçı, şair ve fikir insanıdır. Umudunuzun tükendiği anda şiirlerine başvurarak umudunuzu yeniden yeşertmenizi sağlayacak bir ustadır. Nazım Hikmet bir dünya şairidir. Ben bu oyunu büyük bir keyifle ve gururla oynuyorum ve oynamaya devam edeceğim. Bu oyunu sahnelediğimiz ilk günden şimdiye kadar tüm oyunlarımızda bizlere eşlik eden seyircilerimize de yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL