Güncel

Hatay Yerel Medya Ödülleri Başvuruları Başladı…

Hatay Yerel Medya Ödülleri Başvuruları Başladı…

Hatay Avlu Dergisi’nin 1. Yılına Özel Programlar kapsamında Temizyürek Medya işbirliği ile Yerel Medya Ödülleri Yarışması yapılacağı duyuruldu. Seçici Kurul tarafından “HATAY” temalı haber-fotoğraf ve sayfa mizanpaj dallarında toplam 9 basın mensubuna ödüller verilecek.

“SON BAŞVURU TARİHİ : 30 EYLÜL 2022”

Hatay Avlu Dergisi’nin 1. Yıl dönümüne özel Yerel Medya Ödülleri’ne başvurular başladı, 30 Eylül 2022 tarihinde son bulacak.

Ödüller, Haber ana başlığı ile köşe yazılarını da içinde barındırırken Sayfa Mizanpajı ve Fotoğraf olmak üzere üç dalda veriliyor. Hatay Avlu Dergisi Yerel Medya Ödülleri, 01.01.2021-10.09.2022 tarihleri arasında yayınlanan eserlere veriliyor.

“TÜM MESLEKTAŞLARIMIZIN KATILIMINI BEKLİYORUZ”

Hatay Avlu Dergisi İmtiyaz Sahibi R.Seren GÜLLÜ DAĞDELEN, “Hatay Avlu Dergisimizin 1. Yılına Özel Programlar kapsamında Temizyürek Medya işbirliği Yerel Medya Ödülleri Yarışması’nda Seçici Kurul tarafından “HATAY” temalı haber-fotoğraf ve sayfa mizanpaj dallarında ödüller verilecektir. Ödülün amacı, demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için, yerel basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerin çalışmalarının değerlendirilmesi ve mesleğe yönelen gençlerin özendirilmesi öngörüyoruz. Birbirinden kıymetli seçici kuruldaki üyelerimiz basın mensubu arkadaşların haber, sayfa mizanpaji ve fotoğraf konularında başvuruları değerlendirecek. Tüm meslektaşlarımın katılımını bekliyor, çalışmalarında kolaylık diliyorum.” diye konuştu.

“SEÇİCİ KURUL AÇIKLANDI”

Hatay Yerel Medya Ödüllerinde yer alacak jüri üyeleri Fotoğraf Sanatçısı Meriç Aktar, MKÜ Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Fırat ATA, İSTE Basım ve Yayım Teknolojileri Bölüm Başkan Vekili ve Rektör Danışmanı Mehmet Kartal BİLEN, Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü/IMT Öğretim görevlisi, PPM Müdür Yardımcısı Hataylı Doç.Dr. Feride Zeynep GÜDER, Kanal 24 TV Moderatörü Hataylı Nur Köşker yer alıyor.

Detaylar için; https://www.hatayavlu.com/yerel-medya-odulleri/ tüm şartları öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL