Spor

Iğdır’da Yaşanan Çirkin Saldırının Yankıları Sürüyor !..

Iğdır’da Yaşanan Çirkin Saldırının Yankıları Sürüyor !..

TFF 3’üncü Lig 2’inci Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren İskenderunspor’un, Alagöz Holding Iğdırspor’la deplasmanda oynayacağı maç öncesi, bir grup Iğdırlı’nın İskenderunspor’un futbolcularına ve yöneticilerine yönelik sergilediği çirkin saldırı ve tezahüratın yaşanması Türk Futbol tarihinde kara bir sayfa olarak yerini almasının ardından İskenderunspor yöneticileri, İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi.

İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat ve Takım Ceosu Jan Olde Riekerink, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde gazetecilerin karşılaşmaya ilişkin sorularını yanıtladılar.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, yönetim kurulu ve gazeteciler tarafından oldukça samimi bir ortamda ağırlanan İskenderunspor’un yöneticileri, basın toplantısında; deplasmandaki İskenderunspor futbolcuları ve taraftarlarına yapılan çirkin saldırı sporun barış ve centilmenliğine gölge düşürdüğünü dile geidile. İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat ve Takım Ceosu Jan Olde Riekerink, “Bu karşılaşma Türk Spor Tarihinde kara bir sayfa olarak yer alacaktır” dedi.

Iğdırspor ile oynanacak maç için gittikleri Iğdır’da çok ciddi sorunlarla karşılaştıklarını dile getiren Başkan Bolat, “Şehrimize gelen tüm takımları misafiriniz kabul ediyoruz. Ve kentimize yakışır bir eda ile ev sahipliğimizi yapıyoruz. Biz 3. Lig takımıyız. Şampiyonluğun en güçlü adaylarından biriyiz. Deplasmana gittiğimiz bir karşılaşmada çok ağır hakaretlere maruz kaldık. Terörist ilan edildik. Mülteci ilan edildik. Duymak istemediğimiz ve hiç kimsenin de duymak istemeyeceği küfürlere maruz kalmak bizi Türk Futbolu ve spor camiası ziyadesiyle üzmüştür. Iğdır Hava Limanından itibaren saldırılar yetmiyormuş dibi bir de terörist ve Suriyeli söylemleri bizi çok incitti. Takımımızı demoralize etmek için kaldığımız otelin çevresinde saatlerce patlayıcı madde atarak bizleri etkilemeye çalıştılar. Çok organize bir taraftar topluluğu vardı. Yapılanları bizler kesinlikle hak etmedik. Biz Iğdırspor’u İskenderun’da ağırladığımızda onlara bu şekilde davranmadık” diye konuştu.

Iğdır’da tüm bu gelişmeler yaşanırken, İskenderun, Belen ve Arsuz’dan başkanlar, bölge milletvekilleri ve taraftar destek almanın kendilerini deplasmanda tüm yaşananlara rağmen mutlu ettiğini söyleyen Bolat, Hatay’dan Milletvekillerinden Hüseyin Yayman, Lütfi Kaşıkçı, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel’in takımı sahiplenmeleri kendilerine büyük moral olduğunu vurguladı. Hatayspor yönetiminin kendisini aramadığını belirten Başkan Bolat, taraftar Songül hanımın kendisini aradığını söyledi.

Türkiye’de ve Dünya’da çok büyük takımlarda çalıştığını ve gördüğü manzara ile ilk defe karşılaştığını belirten İskenderunspor takım ceosu Jan Olde Riekerink, “Türkiye’de ve Dünya’da çok büyük takımlarda çalıştım ve hayatımda ilk kez böyle bir maç ortamını gördüm. Iğdır’da yaşadığım durum sanki savaş ortamıydı, bu beni çok üzdü. Avrupa’da böyle şeyleri hiçbir zaman görmedim. Bizlerde maç kaybedince üzülüyoruz ama ortalığı yıkmaya gerek yok” dedi.

Yapılan basın toplantısının ardından, Başkan Hakan Bolat ve eşi ikinci Başkan Melike Bolat İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar’a iskenderunspor atkısını hediye etti.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Yönetim Kurulu ve Gazeteciler tarafından oldukça samimi bir şekilde karşılanan Başkan Bolat ve beraberindekiler, İskenderun Gazeteciler cemiyetinin kendilerine gösterdiği ilgi ve sahiplenmeden dolayı çok teşekkür ederken, Başkan Diyap Atar’da Gazeteciler Cemiyeti olarak Kentin çıkarlarını koruyacaklarını ve kentin takımlarına destek olacakları mesajı verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL