Kültür-Sanat

“METAFOR” Adlı Kitabı, Okuyucularıyla Buluştu…

“METAFOR” Adlı Kitabı, Okuyucularıyla Buluştu…

İskenderun’lu Genç Yazar Berkan Aşkar’ın deneme tarzında yazdığı “Metafor” adlı ilk kitabı, Dionysos Yayın Grubundan yayınlanarak okuyucuların beğenisine sunuldu.

15 Ekim 1995 İskenderun / HATAY doğumlu olan Genç Yazar Berkan Aşkar, İlk, orta ve lise öğrenimini İskenderun’da tamamladıktan sonra Rize’de 2018 yılında Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

“METAFOR’UN SERÜVENİ, KÜÇÜK BİR OLAYLA BAŞLADI”

Berkan Aşkar, Metafor adlı kitabını yazmaya nasıl karar verdiğini ise şu sözlerle anlattı; “Uzun zamandır üzerinde çalıştığım çocukluk hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kitap yazma serüvenim küçük bir olayla başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Tekirdağ’a taşındık. Bir arkadaşım vesilesiyle xyazar.com sitesiyle tanıştım ve yazma serüvenim böylece başlamış oldu. Kitap okuma, yazma kısaca edebiyat her zaman ilgi alanım oldu. İnsanın ruhunu ve zihnini kibarlaştırmanın, okumadan ve yazmaktan geçtiğini hissettiğimden beri de yazmayı ve okumayı bırakmadım, bırakmayı da düşünmüyorum. Kitap yazım işlemim tamamlandıktan sonra birçok yayınevine kitabın dosya halini gönderdim. İlk kitabınız basılacaksa ve yeni bir yazar adayıysanız kitabınızın basılması daha zor oluyor ama Dionysos yayın grubunu sosyal medyada gördükten onlara da kitabın dosya halini gönderdim. Kabul aldım.”

“KARYA ADLI BEŞ BÖLÜMLÜ BİR ÖYKÜYLE BAŞLIYOR”

“Metafor” adlı Kitabın geneli toplum üstüne yazıları kapsıyor. Kayra adlı beş bölümlü bir öyküyle başlıyor. Sonrasında kısa ve uzun yazılarla devam ediyor. Deneme tarzında yazıldı. İçerisinde farklı metaforlar kullanıldı. Her bir yazı; insanı, insanın yarattığı toplumsal tabuları, insana dair halleri anlatan hicivlerle dolu. Tek bir konu seçilmedi. Özellikle konular peyderpey işlendi.

“KİTABIM İLE İLGİLİ ÇOK GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER ALDIM”

Kitap için, değerlendirme süreçlerinde ve basıldıktan sonra çok güzel geri dönüşler aldığını da belirten genç yazar Berkan Aşkar, yazmaya devam edeceğinin de müjdesini verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL