Kültür-Sanat

Sanatçıların Gecesi Bir Başka Güzel…

Sanatçıların Gecesi Bir Başka Güzel…

Domnik; “Büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz”

Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu çatısı altında faaliyet gösteren müzisyen ve sanatçılar geleneksel olarak düzenlenen dayanışma yemeğinde bir araya geldiler.

Kuzeytepe Nuri Restaurant’ta düzenlenen geleneksel dayanışma yemeğine Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Nazife Tatlı Domnik, Zorkun Medya Sahibi Hüseyin Zorkun, TSM müzisyen ve sanatçılarının yanı sıra müzik sever misafirlerde katılım gösterdi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Türk Sanat Müziği Korosu’nun başarılı şefi Nazife Tatlı Domnik, TSM Korosu olarak uzun yıllardır Sanat müziğini sevdirmek ve daha geniş kitlelere yaymak adına özveri ile çalıştıklarını dikkat çekerek, “Koromuz geçmişten günümüze çok büyük başarılara imza attı. Koromuzda yer alan her yaş ve meslekten arkadaşlarımız ile severek ve gönüllü olarak çalışıyoruz. Her yıl gerçekleştirdiğimiz konserler ile sanat sever dostlarımızın ruhlarına dokunuyoruz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen koromuz önümüzde ki süreçte daha büyük başarılara imza atacak. Konserlerimiz ile sanat sever halkımıza kaliteli müzik ziyaretleri çekmeye devam edeceğiz. TSM Korosu olarak düzenlediğimiz zevki sefa temalı bu dayanışma yemeğimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.

Hatay’ın yetiştirdiği başarılı sanat insanı Nazife Tatlı Domnik’in şef olarak görev yaptığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu, dayanışma yemeğinde muhteşem bir konser verdi. Koro halinde söylenen şarkıların yanı sıra tek tek sahne alan solistler de sevilen eserlerini seslendirecek geceye renk kattılar.

Amatör bir ruh ile çalışan ama profesyonel bir sanat çalışması yapan TSM Korosu’nun dayanışma yemeği bir anda muhteşem bir konser alanına döndü. Sazlı sözlü felekten bir gece çalan TSM Korosu mensupları ve davetliler oyun oynayarak, dans ederek ve halay çekerek gönüllerince eğlendiler.

Koro Şefi Nazife Tatlı Domnik, Mayıs ayı içinde geniş kapsamlı bir başka dayanışma gecesi daha düzenleyeceklerini ifade etti.

Haber ve Fotoğraflar : Hüseyin ZORKUN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL