Kültür-Sanat

Sarı Zeybekler’den Atatürk Fotoğrafları Sergisi…

Sarı Zeybekler’den Atatürk Fotoğrafları Sergisi…

Sarı Zeybekler Derneği Genel Merkezi ve BAYŞAD Hatay İl Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Atatürk fotoğrafları sergisi açacak.

Hürriyet Mahallesi Şehit Yzb. Ferit Güneş Caddesi No.40 İskenderun adresinde bulunan İskenderun Sanat Evi Resim Galerisinde, 19 Mayıs Perşembe günü saat 14:00’te açılışı yapılacak sergi 21 Mayıs cumartesi akşamına kadar açık kalacak.

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt’un eşsiz arşivindeki az bulunan Atatürk fotoğrafları ile yapılacak olan sergide 40 fotoğraf misafirlerin gösterimine sunulacak. Sergide ayrıca BAYŞAD Hatay İl Başkanı Musa Göçer’in Kuvva-yı Milliye şiirlerini okuyacak.

Sergi ile ilgili bir açıklama yapan Genel Başkan KURT; “Kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan kahramanların ve baş eğmeyi boyunduruktan ağır kabul eden Mustafa Kemal’in ve Birinci Kuvva-yı Milliyecilerin zaferidir. Düşman ülkelerin topyekûn saldırıyla üzerimize geldiği vatanımızda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milletimiz de topyekûn bu hayasız akına bütün varlığı ile ‘dur!’ dedi. Vatan sevgisinin karşısında topların, tüfeklerin etkisiz olduğu bu şanlı mücadelede, ülkemizin zafere ulaşması bizler için bugün bayrama dönüşmüş durumda. Vatanı, bağımsızlığı, bayrağı ve gelecek nesilleri için, sahip olduğu kısıtlı imkânlara rağmen canını da ortaya koyan, kanları ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gönülden kutlarken tüm Hatay halkımızı ücretsiz sergimize davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL